Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 11 Cevabı
7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler İslam Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 11 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 11 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Adnan MEMDUHOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarımİzzettin Yılmaz BAŞKAR, Faize KOPAN tarafından yapılmış.

7. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 11 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 11 Cevabı 

İnsan niçin sorumlu bir varlıktır? Sizce sorumluluklarını sürekli ihmal eden biri, ne tür sıkıntılarla karşılaşır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: İnsanın düşünme yeteneği olduğu, insanın hayatta yapması gereken sorumluluklar üstüne yüklendiği için sorumlu bir varlıktır. Örneğin:  bir öğrenci ödevlerini ihmal edip yapmazsa yani sorumluluğunu yerine getirmezse birçok sıkıntılarla karşılaşabilir ve bu da o öğrenciyi olumsuz anlamda etkiler ve fazla iş yapmamasına engel olur bu yüzden kişi sorumluluklarını bilmeli ve yapması gerekir eğer yapmazsa ileride çok büyük sorunlarla karşılaşabilir ve düzelmesi uzun zaman alabilir.
11
like
4
love
2
haha
3
wow
4
sad
25
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir