Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı
7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler İslam Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Adnan MEMDUHOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım İzzettin Yılmaz BAŞKAR, Faize KOPAN tarafından yapılmış.

7. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 126 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı 

Kur’an’da adı geçen aşağıdaki peygamberlerden birini araştırınız.
Âdem, Salih, İshak, Harun, Eyüp, Elyasa, İdris, Lut, Yakup, Musa, Zülküf, Zekeriya, Nuh, İbrahim, Yusuf, Davut, Yunus, Yahya, Hud, İsmail, Şuayp, Süleyman, İlyas, İsa, Muhammed (s.a.v)

  • CevapHz. Muhammed 571 yılında Mekke’de dünyaya geldi. Annesi ona hamileyken babasını, 6 yaşına girdiğinde annesini kaybetti. Gençlik yıllarında bir takım ticaret işlerinde uğraştığından dolayı ve bu ticaret yaşantısında hiçbir zaman adının hileye ve kurnazlığa geçmediğinden dolayı El Emin önadını kazanmıştır. 25 yaşına geldiğinde Hz. Hatice ile nikah masasına oturan Hz. Muhammed 40 yaşına geldiğinde ise peygamber olmuştur. Hz. Muhammed’e yapılan işkenceler ve kötü davranışlar iyiden iyiye artınca Müslümanların bir bölümü 615 senesinde Habeşistana, bir bölümü ise 622 senesinde Medine’ye göç etmek zorunda kalmışlardı. Hz. Muhammed 632 yılında ölmüştür.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir