Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 158 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 160 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 159 Cevabı
7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler İslam Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 159 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 159 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Adnan MEMDUHOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım İzzettin Yılmaz BAŞKAR, Faize KOPAN tarafından yapılmış.

7. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 159 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 159 Cevabı 

Peygamberimizin arkadaştan olan sahabiler, iyilikte yarışırlardı. Her nerede bir hayır işi olsa sevabını kaçırmak istemezlerdi. Tebük Savaşı için hazırlık yapılmaktaydı. O yıllar kıtlık zamanlarıydı. Erzak ve mala şiddetle ihtiyaç duyulmaktaydı. Hazırlıklar için herkes elinden gelen yardımı yapmaya başladı. Maddi gücü olan Müslümanlar ordunun ihtiyaçları için varlıklarının bir kısmını bağışladılar. Abdurrahman b. Avf’ın sekiz bin dirhem (gümüş para birimi) değerinde zenginliği vardı. Yarısını evi için ayırdı, yarısını getirdi. Peygamberimiz onun için hayır duada bulundu. Bu yardımların en büyüğü ise Medine’nin en zenginlerinden olan Hz. Osman’dan gelmiştir. Kaynaklarda Hz. Osman’ın hazırlıklar için 300 deve yükü eşya ile 1000 altın para verdiği yazılıdır.
Tirmizi, Menakıb, 18.

Yukarıda anlatılan yardımlaşma örneğinde dikkatinizi çeken ne oldu? Bu metinden nasıl bir sonuç çıkarabilirsiniz? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap: Dikkatimi çeken şey Hz. Osman’ın hazırlıklar için 300 deve yükü eşya ile 1000 altın para vermesi. Ben bundan zengin olanlar elinden geldiği kadar  bağış yapmalıdır.

“…İyilik ve (Allah’ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerinde yardımlaşmayın…”
Maide suresi, 2. ayet.
Yukarıdaki ayete göre dinimiz, iyiliklerde birbirimizle yardımlaşmayı, kötülüklere neden olan her türlü söz ve davranışlardan da sakınarak, el ve gönül birliği içinde olmamızı emretmektedir.

  • Cevap: Yukarıdaki ayete göre dinimiz, iyiliklerde birbirimizle yardımlaşmayı, kötülüklere neden olan her türlü söz ve davranışlardan da sakınarak, el ve gönül birliği içinde olmamızı emretmektedir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir