Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Adnan MEMDUHOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarımİzzettin Yılmaz BAŞKAR, Faize KOPAN tarafından yapılmış.

7. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı 

“(Ey Muhammed) de ki:Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. De ki ‘Allah’a ve Peygambere itaat edin…'”Âl-i İmrân suresi, 31-32. ayetler.
“Biriniz dua edeceği zaman önce Allah Teâlâ’ya hamdü sena etsin, sonra Peygambere salavat getirsin. Daha sonra da dilediği şekilde dua etsin.” Ebu Davut, Vitr, 23.
“Size verdiği nimetlerden dolayı Allah’ı sevin. Allah’ı sevdiğim için beni sevin. Beni sevdiğiniz için de ailemi (ehl-ibeytimi) sevin.” Tirmizi, Menakıb, 31.
Siz de yukarıdaki örneklerde olduğu gibi Peygamberimize (s.a.v) karşı sorumluluklarımıza işaret eden ayet ve hadisler bulup yazınız.

Cevap:

  • AYET: “O gün, inkar edip Peygambere baş kaldırmış olanlar, yerle bir olmayı ne kadar isterler ve Allah’tan bir söz gizleyemezler.”(Nisa Suresi,42.ayet)
  • “ Allah’a ve Resûl’üne itaat edin ki rahmete kavuşturulasınız.”(Ali İmran suresi,132.ayet)
  • HADİS: “Nerede olursan ol Allah’a karşı gelmekten sakın; yaptığın kötülüğün arkasından bir iyilik yap ki bu onu yok etsin. İnsanlara karşı güzel ahlakın gereğine göre davran.”(Tirmizî, Birr, 55.)
  • İnsanların Peygamberlerden öğrene geldikleri sözlerden biri de:”Utanmadıktan sonra dilediğini yap!” sözüdür.”(Buhârî, Enbiyâ, 54;  EbuDâvûd, Edeb,6.)
2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!