Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı
7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler İslam Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Adnan MEMDUHOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarımİzzettin Yılmaz BAŞKAR, Faize KOPAN tarafından yapılmış.

7. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı 

Annelerimiz baş tacımızdır. Biz daha dünyaya gelmeden annemiz bizim için sıkıntı çekmeye başlar. Aylarca karnında bizi taşır. Biz doğduktan sonra yine aylarca üzerimize titrer. Şefkatiyle kucaklar, hastalığımızda uykusuz kalır, düştüğümüzde onun da canı yanar. Bizimle ilgilenir, ihtiyaç anımızda hemen yardımımıza koşar.
Anneler dünyaya getirdikleri çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getirmeseler- di sizce bunun sonucu ne olurdu? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Bir sahabe Hz. Peygambere (s.a.v) bir soru sorar: “Ey Allah’ın Resulü! Dünyada birine iyilik yapmayı düşünsem bunu en çok kim hak eder?” Peygamberimiz (s.a.v) o sahabenin dört kere ve ısrarla sorduğu bu soruya cevap olarak ilk üç seferinde “Annen.” demiştir. Sonuncusunda “Baban.” buyurmuştur.
Buhari, Edeb, 2; Müslim, Birr 1.
Sizce yukarıdaki hadisten anne baba haklarıyla ilgili nasıl bir mesaj çıkarılabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Çünkü anne ve babalarımız bize merhametlik duygusu şefkati gösterir. Sorumluluklarını yerlerine getirmezlerse iyilik olmazdı çocuklar söz dinlemeyip kötü alışkanlıklara yönelirlerdi.
0
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
8
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir