Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Adnan MEMDUHOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım İzzettin Yılmaz BAŞKAR, Faize KOPAN tarafından yapılmış.

7. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 45 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı 

1. Allah’ın (c.c) kutsal kitaplar göndermesinin nedenleri üzerinde düşününüz.

  • Cevap: Yüce Allah’ın kutsal kitaplarının göndermesinin nedeni insanlığa dini ve İslamiyet’in şartlarını öğretmeyi amaçlamasıdır.

2. Bir Kur’an meali bularak sure adlarını inceleyiniz. Fatiha suresini bularak anlamı üzerinde düşününüz.

  • Cevap: Allahım! Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir.

3. Sünnet denilince aklınıza ne geliyor? Peygamber Efendimizin (s.a.v) sünnetlerinden bildiğiniz bir tanesini söyleyiniz.

  • Cevap: Sünnet; Hz. Muhammed’in sürekli olarak yaptığı ve sebebi olmadıkça terk etmediği davranışlarının tamamına denir. Namazı cemaatle kılardı.

4. Vahiy kavramını sözlükte araştırınız.

  • Cevap: Müslümanlıkta Tanrısal bir buyruğun ya da düşüncenin peygambere bildirilmesi, Tanrısal esin.

5. İslam Dininin akla verdiği önemi araştırınız.

  • Cevap: İslam dini akla önem verir. Akıl, beş duyu organları vasıtasıyla elde edilen bilgileri değerlendirerek kavramlar ve fikirler arasında yorum yapabilen, onlar hakkında doğru bilgiler ortaya koyabilen; güzel ile çirkini, iyi ve kötüyü, faydalı ile zararlı olanı birbirinden ayırt edebilen zihni bir kuvvettir.
2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
11
unlike
6
angry
3
clap
0
happy
0
love
0
confused
0
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!