Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Adnan MEMDUHOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım İzzettin Yılmaz BAŞKAR, Faize KOPAN tarafından yapılmış.

7. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 55 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı 

• “(Ey Muhammed) De ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın…”
“Peygambere itaat eden, Allah’a itaat etmiş sayılır…1
Al-i İmrân suresi, 31. ayet.
Nisâ suresi, 80. ayet.
• “Bir mü’min erkek veya bir mü’min kadının, Allah ve resulü bir emir ve hüküm verdiklerinde artık işlerinde bundan başkasını seçme hakları olamaz. Allah’ın ve resulünün emrine itaat etmeyenler doğru yoldan açıkça sapmışlardır.”
Ahzâb suresi, 36. ayet.
Yukarıdaki ayetlere göre Peygamber Efendimize (s.a.v) uymak neden gereklidir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Peygamber efendimize uymak bizim için çok önemlidir. Çünkü Yüce Allah peygamberi bizlerin iyiliği için göndermiştir. Bu nedenle bizler peygamberimize inanırsak ona itaat edersek Yüce Allah’a da inanmış ve itaat etmiş oluruz. Bu nedenler bizlerde Yüce Allah’ın yanında değer kazanmış oluruz.
2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
14
angry
4
unlike
1
love
0
happy
0
clap
0
confused
0
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!