Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Adnan MEMDUHOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım İzzettin Yılmaz BAŞKAR, Faize KOPAN tarafından yapılmış.

7. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı 

İman ile akıl arasındaki ilişkiyi arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: İman ile akıl arasındaki ilişki örneğin aklımız olmasa ibadetlerimizi yapamayız. Allah bize akıl vermiş ki onun emirlerini erine getirebilelim.

“Rabbimden sana indirilenlerin gerçek olduğunu bilen kimse, (onu bilemeyen) kör gibi olur mu? (Bunu) ancak akıl sahipleri anlar.” Ra’d suresi, 19. ayet.
Yukarıdaki ayet-i kerime hakkında düşününüz ve fikirlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Yukarıda anlatılmak istenen Allah tarafından indirilene inanan bilen kimse, (kitaplara inanmayan ve bilmeyen) kör gibi olur mu? Bunu yalnızca alı dengesi yerinde olanlar anlar.
2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
4
angry
2
clap
2
unlike
1
love
0
happy
0
confused
0
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!