Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Adnan MEMDUHOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım İzzettin Yılmaz BAŞKAR, Faize KOPAN tarafından yapılmış.

7. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 64 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı 

“Göklerde ve yerde bulunanlarla dizi dizi kuşların Allah’ı tesbih ettiklerini görmez misin? Her biri kendi duasını ve tesbihini (öğrenmiş) bilmiştir. Allah, onların yapmakta olduklarını hakkıyla bilir.” Nur suresi 41. ayet.

Yukarıdaki ayete göre kuşlar kendilerince Allah’ın (c.c) emirlerini yerine getirirler. Ayetin mesajı ne olabilir? Siz de çevrenizde duyu organlarınız yardımıyla gözlemler yapınız ve bu olaylar hakkında düşününüz.

  • Cevap: Yerde ve gökte bulunan canlı cansız bütün varlıkların yaratıcısı Allah’tır. Her biri kendi duasını, yaratıcısını öğrenmiş ve bilmiştir. Allah onların yapmış oldukları her şeyi bilir.
2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
9
angry
2
unlike
1
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!