Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 79 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı
7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler İslam Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Adnan MEMDUHOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım İzzettin Yılmaz BAŞKAR, Faize KOPAN tarafından yapılmış.

7. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 78 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

7. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı 

“Ne verirsen elinle o gider seninle.” Yukarıdaki atasözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.

  • Cevap:

Yapılan iyiliklerin ve kötülüklerin karşılığı vardır.İnsanların inançlarında ahiret hayatı vardır.Bu da insanların yaptıkları tüm iyiliklerin öbür dünyada karşılıklarını olcağı anlamına gelmektedir.

İslam inancında insanların iyi olmaları ve iyilik etmeleri emredilmektedir.Allah, bu dünyada yapılan iyiliklerin ve kötülüklerin mutlaka karşılığı olacağını Kuran-ı Kerim’de belirtmiştir.Yapılan her iyilik ve yapılan her yardımın Allah katında büyük önemi vardır.Burada insanlara yapılan yardımların aslında ahiret hayatına yapılan bir yatırım olduğu bilinmelidir.Allah’ın bizlere verdiği nimetleri başkaları ile paylaşmak gerekir.Muhtaç olan, fakir olan insanlara yardım etmek, aslında kendimize yardım etmek anlamına gelmektedir.Zira inancı olan kimselerin öbür dünyada mükafatlarını almaları için yardım etmeleri ve ihtiyaç sahiplerini unutmamaları gerektiği belirtilmektedir.Hepimizin bir gün öleceği ve yaptıklarımız ile sorgulanacağını hatırımızdan çıkartmamak gerekir.

Unutulmaması gereken bir başka durum ise insanların inancının ne olursa olsun mutlaka insanlara yardım etmesi gerekliliğidir.Bu aynı zamanda insanlık görevidir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir