Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2018 - 2019

Ertuğrul’un Ocağında Uyandık Metni Etkinlik Cevapları (7. Sınıf Türkçe)

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Meb Yayınları 8. Tema Zaman ve Mekan Sayfa 10, Ertuğrul’un Ocağında Uyandık Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Ertuğrul’un Ocağında Uyandık Metni Cevapları

7. Sınıf  Türkçe Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 2 Cevabı

Üç kıtaya hükmeden cihan devletinin neşvünema bulduğu mübarek Söğüt’e doğru gidiyoruz,,, Sakarya Vadisi’ne saptıktan sonra yolumuzun iki yanı dik ve yeşil yamaçlarla kaplanıyor. Vadide bir o yana bir bu yana kıvrılan yol bizi önce Bilecik’e ardından Söğüt’e ulaştıracak. Ben bu yoldan yıllar önce bir kere daha geçmiştim. Antalya’ya giderken ay ışığında baktığım ve ilk cedlerimizin at koşturan hayallerini gördüğüm tepelere, şimdi gündüz gözü ile bakıyorum. Bu tepeler, bu vadiler Osmanlı kurulurken Anadolu birliği sağlanırken ne akınlara ne vuruş kırışlara sahne oldular. Sakarya Nehri Türklüğün can damarı olma hüviyetini, İstiklal Savaşı yıllarında bir kere daha ortaya koydu. Sakarya Savaşı denilen ve 22 gün 22 gece kan, ateş ve barut kokuları içinde süren bu dişe diş mücadele sonunda, Anadolu Türklüğü tekrar dizleri üzerine doğrulabilmiştir.

  • Cevap: Bu etkinlikte herhangi bir soru bulunmamaktadır. 

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Meb Yayınları 8. Tema Zaman ve Mekan Sayfa 10, Ertuğrul’un Ocağında Uyandık Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
7
9
2
3
15

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!