Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2018 - 2019 / 7. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı İnsan Kitaplarda Ne Arar Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı İnsan Kitaplarda Ne Arar Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı İnsan Kitaplarda Ne Arar Cevapları

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Meb Yayınları 6. Tema Okuma Kültürü Sayfa 191, 192 İnsan Kitaplarda Ne Arar Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

İNSAN KİTAPLARDA NE ARAR

7. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 191, 192 Cevabı

Kitap sevgisi düşmüşse içinize çileli bir yolculuğa başlamışsınız demektir. Ali Emîrî Efendi’de kitap tutkusu öylesine baskındır ki Yanya’da görev yaptığı sırada Arapça bir kitabın ikinci cildinin Yemen-Sana’da bir kişide olduğunu öğrenince sırf o kitabı alabilmek için tayinini Yemen’e yaptırır. Bu nasıl bir aşktır? Bu âşıklardan birisi de ekmek parasını kitaba verecek kadar kitap mecnunu olan Ahmet Mithat Efendi’dir. Hilmi Ziya Ülken, sırf kitap okumak için sabahlara kadar ayaklarını su dolu bir kapta bekletir miydi yüreğindeki kitap sevgisi olmasa? Abdülbaki Gölpınarlı, bir kitaba sahip olabilmek için ayakkabısını rehin bırakıp yalın ayak yürür müydü bu sevdaya tutulmasa?
(…) Bir yanda kitap yakanların olduğu şu dünyada Eşekli Kütüphaneci Ürgüplü Mustafa Güzel- göz’ün çabasına nasıl şapka çıkartmaz insan? Çilelidir kitaba giden yol.
“Ben ölürsem ölürüm, bir şey değil; yanarım kitaplarıma bakkal eline düşerse.” diye endişelenen Cahit Sıtkı; kendi adını taşıyan bir müzede kitaplarının, mektuplarının korunduğunu görüp seviniyor mudur acaba?

  • Cevap: Bu yayınımızda herhangi bir soru bulunmamaktadır. 
0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir