Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2018 - 2019

Yıldırım Sesli Manasçı Metni Etkinlik Cevapları (7. Sınıf Türkçe)

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Meb Yayınları 7. Tema Doğa ve Evren Sayfa 218, 219 Arkadaşım Yıldırım Sesli Manasçı Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Yıldırım Sesli Manasçı Metni Cevapları (7. Sınıf Türkçe)

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 218, 219 Cevabı Meb Yayınları

(Ana kahraman Eleman, iyi bir Manasçı (Manas Ozam)’dır. Manas anlatma yeteneği çok geliştiği için “Yıldırım Sesli Manasçı” olarak ün yapmıştır. Talçuy Vadisi’nde, Isık-Göl Kırgızları ile Oyrat-Çungurları arasında sürmekte olan savaş esnasında uzak diyarlara göç eden kuşlar gördükleri bu dehşetli manzara karşısında her zaman mola verdikleri Talçuy’a inmekten vazgeçerler.
Okuyacağınız bu bölümde, kuşların göçleri sırasında Dünya’nın ne kadar küçük ve önemsiz göründüğü anlatılmaktadır.)
Dünya kuruldu kurulalı böyledir bu. Vakti gelince ne daha evvel ne daha sonra göçmen kuşlar uzun bir yolculuğa çıkar. Hiç şaşmadan, değiştirmeden yalnız kendilerinin bildikleri yollardan giderler. Ta karanlık zamanların karanlık gecelerinde açılan bu yollar, onları dünyanın öbür ucuna götürür, sonra yine geri getirir.
Bora, fırtına demeden, yorulmak nedir bilmeden, gece gündüz kanat çırparlar. Uçmalarını uyku bile durdurmaz. Uçarlar, uçarlar, uçarlar…
Onların hayatlarının aslı budur. Tabiatta her şey değişmez bir kural ve düzene göre yaratılmıştır. Kuş dizileri kuzeye doğru uçarlar. Orada, büyük ırmakların kenarında, geleneksel yuvalarında yavrularını dünyaya getirirler.

  • Cevap: Bu etkinlikte herhangi bir soru bulunmamaktadır. 

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Meb Yayınları 7. Tema Doğa ve Evren Sayfa 218, 219 Arkadaşım Yıldırım Sesli Manasçı Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1
3
0
1
16

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!