Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Sonuç Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 61 Kütle ve Ağırlığı Ölçelim Sonuçları

7. Sınıf Sonuç Yayınları Yoğunluk ve Derinliğin Sıvı Basıncına Etkisi Sonuçları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Fen Bilimleri Sonuç Yayınları / 7. Sınıf Sonuç Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 64 Kuvvet ve Yüzey Alanının Basınca Etkisi Sonuçları

7. Sınıf Sonuç Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 64 Kuvvet ve Yüzey Alanının Basınca Etkisi Sonuçları

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Sonuç Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 64 Kuvvet ve Yüzey Alanının Basınca Etkisi Sonuçları

7. Sınıf Sonuç Yayınları Ortaokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 64 Kuvvet ve Yüzey Alanının Basınca Etkisi Deney Sonucu

2016 – 2017 Eğitim – Öğretim yılında okutulacak 7. Sınıf Ortaokul Fen Bilimleri ders kitabındaki deney sonuçlarının cevaplarını sitemizde yayınlıyoruz. Umarız ki genç öğrenci arkadaşlarımıza yardımımız bir nebze de olsa dokunur. Ünite sonundaki değerlendirme sorularını çözdükten sonra kontrol amaçlı sitemizdeki cevap anahtarına bakınız. 

DENEYEREK KEŞFEDELİM SONUÇLARI

Cevap  İlk durumda, şişelerin un ile temas eden yüzey alanlan eşit olmasına rağmen üzerine kuvvet uygula dığınız şişenin un üzerinde daha derin iz bıraktığını görürsünüz. Üzerine kuvvet uygulanan şişe, yüzeye daha çok basınç uygulamıştır.

İkinci durumda, iki şişeye de kuvvet uygulanmamasına rağmen taban yere gelen şişenin, yatık olana göre unda daha derin iz bıraktığı görülür. Yatık konumda olan şişenin yüzey alanı daha büyüktür ancak: yüzeye daha az basınç uygulamıştır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir