Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 127 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: “Andolsun biz her ümmete, ‘Allah’a kulluk edin, tâğûttan kaçının.’ diye peygamber gönderdik. Allah onlardan kimini doğru yola iletti, onlardan kimine de (kendi iradeleri sebebiyle) sapıklık hak oldu. Şimdi yeryüzünde dolaşın da peygamberleri yalanlayanların sonunun ne olduğunu görün.”
Nahl suresi, 36. ayet.
Risalet görevini yapmak için gönderilen peygamberler insanlık tarihi açısından neden önemlidir? Yukarıdaki ayeti dikkate alarak arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap: Allah’ın gönderdiği bu elciler Allah’ın emirlerini anlatmış ,Yüce Allah’ı insanlara tanıtmış,ona nasıl ve ne şekilde kulluk edileceğini öğretmiş ,insanlara dünya ve ahirette mutlu olmalar için yol göstermişlerdir.Peygamberler en buyuk ahlaka sahip olup ayrıca yeniliklerde katmışlardır düzenli disiplinli toplumların oluşmasına sebep olmuşlardır ve toplumların gelişmesine katkıda bulunmuşlardır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir