Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 127 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: “Peygamberlerin haberlerinden, kendileriyle senin kalbini pekiştirdiğimiz her bir haberi sana aktarıyoruz…”
Hûd suresi, 120. ayet.
Peygamberlerle ilgili kıssa ve haberleri öğrenmemizin bizlere ne gibi faydaları olabilir? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak düşüncelerinizi ifade ediniz.

  • Cevap: Kur’ân-ı Kerîm hidayet ve din kitabı olarak ilâhî mesajı insanlığa sunarken, tabiatıyla insanlık anlayış ve kültüründe var olan beyan ve üslupları ilâhî beyan ve üslûba yakışır en güzel ve harika şekillerde kullanmıştır. Bizzat Kur’ân-ı Kerîm; insanlar gerçeği daha iyi anlasın daha iyi ders ve ibret alsın, ilâhî mesaj ve hidayet yolunu daha kolay kavrasın diye çeşitli beyan ve üslup şekillerini kullandığını, çeşit çeşit örnekler ihtiva eden ayetleri açıkladığını önemle vurgulamaktadır.(3) Şüphesiz Kur’ân-ı Kerîm’in kullandığı birçok üslup şekilleri içinde en önemlilerinden birisi de “Kıssalar” üslûbudur.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir