Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 77 Cevapları Anka Yayınevi

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 77 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 77 Cevapları Anka Yayınevi

Resulü (s.a.v.), onların tehditlerine aldırmadan cesaret ve kararlılıkla görevini yapmayı sürdürdü. Sonunda da Allah’ın (c.c.) yardımıyla İslam’ın yayılmasını ve Arap Yarımadası’nda hâkim olmasını sağladı. Hz. Muhammed (s.a.v.) savaşlarda da büyük cesaret örnekleri göstermiş ve uygulamalarında kararlı davranmıştır. Uhud Savaşı’nda bir ara Müslümanlar zor durumda kalmışlar ve yerlerinden dağılmışlardı. Bu sırada birçok sahabi de şehit düşmüştü. Peygamberimizin (s.a.v.) yanağı yaralanmış ve dişi kırılmıştı. Ancak Hz. Muhammed (s.a.v.), böyle güç bir durumda bile cesaretini kaybetmemiştir. Ordusunu tekrar toparlayıp düşmanın üzerine yürümüştür. Allah Resulü (s.a.v.), Huneyn Savaşı’nda da Müslümanların panikleyip dağılmaları karşısında cesaretli davranmıştır. Ordusunu çağırıp toparlamış, düşman üzerine tekrar yürüyerek Müslümanların zafer elde etmesini sağlamıştır.

Etkinlik

Mekke’de İslamiyetin yayılmasının engellendiğini gören Hz. Muhammed (s.a.v.), Ali ah’ın (c.c.) emri ve izniyle Medine’ye göç etmeye karar verdi. Gizlice hazırlanarak yakın arkadaşı Hz. Ebu Bekir’le (r.a.) birlikte Mekke’den ayrıldı. Mekkeliler onun kentten ayrıldığını öğrenince yakalamak için peşine adam saldılar. Sevr Dağı’nda bir mağaraya giren Peygamberimiz (s.a.v.) ve Hz. Ebu Bekir (r.a.), burada bir süre gizlendi. Mekkeliler mağaranın önüne gelince Hz. Ebu Bekir (r.a.) korkup telaşlandı. Peygamberimiz (s.a.v.) gayet sakin ve vakur bir şekilde şöyle buyurarak ona cesaret verdi: “…Üzülme çünkü Allah bizimle beraberdir…”

Yukarıdaki olaydan ne gibi sonuçlar çıkarılabilir? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap:

GÜDÜLEME

“Hak, hukuk, adalet, hakkı gözetmek, hakkını aramak” kavramları size neler düşündürmektedir? Bunların anlamları üzerinde konuşunuz.

  • Cevap:

8. Sınıf Anka Yayınevi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!