Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 30

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 30 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 30

Bir konuyu anlatmak için Damla Hanım, aşağıdaki deney düzeneğini hazırlar.
Deneyde kaplarda bulunan boncuklar halının üstüne serpilir. Öğrencilerden de iki dakika içerisinde belirtilen renklerdeki boncukları toplaması istenir. Süre sonunda toplanan boncuklar sayılır. Her iki deneyde de Fatih yeşil boncukları, Duygu mavi boncukları tek tek toplayacaktır.
1. deney sonunda yapılan sayımda öğrencilerden biri 40 boncuk, diğeri 18 boncuk toplamıştır.
2. deney sonunda yapılan sayımda öğrencilerden biri 44 boncuk, diğeri 20 boncuk toplamıştır. Deney verilerini dikkate alarak aşağıdaki ifadeleri tamamlayınız.

  • Cevap:

18-40. Çünkü yeşil halıda yeşil boncukları ayırt etmek daha zordur. Bu yüzden Fatih’in daha az boncuk toplaması beklenir.
44-20. Çünkü mavi halıda mavi boncukları ayırt etmek daha zordur. Bu yüzden Duygu’nun daha az boncuk toplaması beklenir.
Doğal seçilimdir. Çünkü ortamda fark edilebilen boncukların sayısı azalmıştır. Kamufle olanların sayısındaki azalma daha az olmuştur.

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 30 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!