Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 45

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 45 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 45

Yukarıdaki tabloda ülkemizin 2005-2019 yılları arasındaki ithalat ve ihracat verileriyer almaktadır. Tablodaki verileri dikkate alarak ülkemizin 2016, 2017 ve 2018 yıllarındaki ithalat ve ihracat değerlerini gösteren bir sütun grafiği çiziniz.

  • Cevap:

Tablodaki veriler doğrultusunda bir önceki yıla göre sadece ithalatın artış gösterdiği yılda meydana gelen durumu ülke ekonomisi açısından yorumlayınız.

  • Cevap: Bir önceki yıla göre sadece ithalatın artış gösterdiği yıllarda ülke ekonomisi geriye gidiş dönemine girebilir.

Tablodaki veriler doğrultusunda bir önceki yıla göre sadece ihracatın artış gösterdiği yıllarda meydana gelen durumu ülke ekonomisi açısından yorumlayınız.

  • Cevap: Bir önceki yıla göre sadece ihracatın artış gösterdiği yıllarda ülke ekonomisi yükselişe geçebilir.

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 45 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
unlike
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!