Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 6. Ünite Sayfa 29

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 6. Ünite Sayfa 29 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 6. Ünite Sayfa 29

Bazı maddelerin doğadaki yok olma sürelerinin fark edilmesini sağlamak için tasarlanan bir etkinlik tasarlanmıştır. Buna göre hazırlanan birinci tabloda zaman dilimleri ve sembolleri verilmiştir. İkinci tabloda ise bu sembolleri kullanarak verilen maddelerin doğadaki yok olma sürelerinin hesaplanması istenmiştir.
1. Tabloda verilen maddelerin doğadaki yok olma sürelerini hesaplayarak ilgili alana yazınız.

  • Cevap: 1. Cam şişe – 1000 yıl, Bebek Bezi – 550 yıl, Plastik Tabak – 500 yıl, Pet Şişe – 400 yıl, Tahta Parçaları – 15 yıl, Pamuklu Kumaş Parçası – 5 ay, Elma Çöpü – 2 ay

2. Tabloda verilen maddelerin doğadaki yok olma süreleri aynı mıdır? Açıklayınız.

  • Cevap: Tabloda verilen maddelerin doğadaki yok olma süreleri aynı değildir. Doğal maddelerin yok olması süresi işlenmiş maddelere göre daha kısadır.

3. Doğanın korunmasına katkı sağlamak için neler yapabiliriz?

  • Cevap: Mümkün olduğunca doğal maddeleri tercih etmeliyiz. Plastik ve cam gibi işlenmiş maddeleri kullandıktan sonra mutlaka geri dönüşüme göndermeliyiz.

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 6. Ünite Sayfa 29 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!