Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 7. Ünite Sayfa 18

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 7. Ünite Sayfa 18 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 7. Ünite Sayfa 18

Deney verilerine göre aşağıdaki ifadeleri tamamlayınız.
I. Bir su ısıtıcısı tasarımında suyu ısıtmak için N teli kullanılmalıdır. Çünkü diğer tellere göre birim zamanda daha fazla ısı enerjisi açığa çıkmasına sebep olmuştur (direnci daha yüksektir).
II. Bu su ısıtıcısı tasarımında elektrik kaynağı ile bağlantıyı sağlayan kabloda K teli kullanılmalıdır. Çünkü diğer tellere göre birim zamanda daha az ısı enerjisi açığa çıkmasına sebep olmuştur (direnci daha düşüktür).
III H. M ve N telleri kullanılarak yapılacak su ısıtıcılarında eşit miktarda ve aynı sıcaklıkta olan suyu N telinin bağlı olduğu düzenek M telinin bağlı olduğu düzeneğe göre daha çabuk ısıtır. Aynı sıcaklık farkı oluşturmak için N telinin bağlı olduğu düzenek daha çok çalıştırılmalıdır.

  • Cevap:

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 7. Ünite Sayfa 18 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!