Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı 

BEDEN VE ÖLÇÜ
Parmağınızı burnunuzdan 25 cm uzakta olacak şekilde tutunuz. Ardından gözünüzü bir nesneye odaklayınız. Önce bir gözünüzü kapatarak bakınız. Sonra da diğer gözünüzle bakınız. İki durumda da parmağınızı farklı yerde göreceksiniz. Çünkü iki gözünüz, aynı nesneye farklı açılardan bakmaktadır. Beyniniz bu iki görüntüyü birleştirerek size daha net bir görüntü sağlamaktadır.

Çift olan organlarınıza bakınız. Ayağınızın birisi diğerinden kısa olsa nelere yol açar? Seke seke yürüyünüz. Tek gözünüzü yumarak bakınız. Burnunuzun bir deliğini kapatınız. Algılamanızda ne gibi değişiklikler oldu? Bedenimizdeki ölçü ve ahenkle ilgili başka denemeler yapınız. Bulduğunuz örneklerden dört tanesini yazınız. 

  • Cevap: Kulaklarımızın simetrisi, ciğerlerimizin iki olup fonksiyonlarının farklılığı vücudumuzun ahengine örnektir. Oysaki ayaklarımızdan biri diğerinden kısa olsaydı şimdiki gibi dengeli yürüyemezdik. Bu da dengemizi kaybetmemize neden olur. Bu yüzden insanın maneviyatı ve vücudu dengeli olmalıdır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir