Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı 

İYİLİK YAPAN İYİLİK BULUR

“İyilik yapan iyilik bulur.” sözünü açıklayarak arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Örneğin biz zor durumdaki birisine iyilik yaparak onu bu zor durum içinden elimizden geldiğince kurtarmaya çalışırsak bir gün bizde zor duruma düştüğümüzde bize de aynı şekilde bir iyilik yapılacaktır.Bu her zaman olacak diye bir kural yoktur.Ancak genel olarak iyilik yapan kişiler iyiliklerle ve güzel kişilerle karşılaşırlar.

Özgürlük ve sorumluluk arasında nasıl bir ilişki vardır? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaş­larınızla paylaşınız.

  • Cevap: Doğrudan bir ilişki vardır.İnsanlar özgür bir şekilde yaşamadan ve özgürlükleri bulunmadan sorumluluklarını yerine getiremeyebilir veya hiç getiremez.Biz bir kişinin özgürlüğünü kısıtlarsak o kişi de sorumluluklarını yerine getiremez.Ancak bir kişi yapmış olduğu yasalara aykırı davranışı ile de özgürlüğünü kaybedebilir.Hapishaneye girebilir. Bunda da çeşitli sorumluluklarını yerine getiremez.Örneği;evli ise çocuklarına bakamaz.Bundan dolayı özgürlüğümüzün değerini bilerek sorumluluklarımızı aksatmayalım.

“Özgürlüğümüzün sınırları başkalarına zarar vermeyecek şekilde olmalıdır.” sözünden hareketle “Herkesin sınırsız özgürlüğü olsa dünya ne hâle gelirdi?” sorusunu tartışınız.

  • Cevap: Herkesin sınırsız özgürlüğü olsa herkes birbirine dilediğini yapardı, özel hayat diye bir şey kalmazdı, toplumda barış, huzur ortamı oluşmazdı ve dünya yaşanamaz bir yer olurdu.
1
like
0
love
1
haha
1
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir