Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı 

“ Mutluluk paylaşıldıkça artar, üzüntü paylaşıldıkça azalır.”
“Komşu komşunun külüne muhtaçtır.”
Yukarıdaki sözlerin anlamı üzerine tartışınız.

  • Cevap: Dostlarımla bir şeyler paylaşınca çok mutlu oluyorum, arkadaşlarımın o anki mutluluklarını görünce çok seviniyorum.

Yardımlaşma ve paylaşmanın önemini toplumsal huzur açısından değerlendirip düşüncelerinizi yazınız.

  • Cevap: Toplumun bir arada huzurlu, mutlu ve sükun içinde yaşamasına neden olan bazı manevi duygu ve düşünceler bulunmaktadır. Bunlar örf, anane, gelenek, görenek, ahlaki ve hukuki olarak tarih içinde zamanla yerleşik hale gelen insani ve beşeri duygu ve düşüncelerdir.

Arkadaşlarınızla dörderli iki grup oluşturunuz. Yardımlaşmanın kişiye ve topluma kazandırdığı yararları sıralayınız. Bakalım hangi grup daha çok bulacak?

  • Cevap: Yardımlaşmaya ve paylaşmaya herkesin ihtiyacı vardır.Bu eski zamanlardan beri bir temel ihtiyaçtır.Hatta atalarımız bize ”bir elin nesi var iki elin sesi var” diyerek bunu hatırlatmış ve yardımlaşmanın önemini vurgulamıştır.

    Yardımlaşmanın ve paylaşmanın bir işi yapmada ve başarmada önemi büyüktür.İnsan muhtaç bir varlıktır.Her işi kendisi beceremeyebilir.Tam burada önemi artar yardımlaşmanın kıymeti.Yardımlaşarak ve paylaşarak hem topluma hem bireylere yardımcı oluruz.Bir insanın bizim yardımımız ile o işi başarması bizi de çok mutlu eder.O kişi bunu görecek ve o kazandığı başarıları bizimle ve toplum ile paylaşacaktır.Onun için içimizde herhangi bir kötülük olmadan hem yardımcı olmalı hemde paylaşımcı olmalıyız.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir