Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Gizem Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı 

Hz. Yusuf’un (a.s.) daveti üzerine Hz. Yakup (a.s.) ve ailesi Mısır’a gitmek üzere hazırlandılar. Mısır’a varıp Yusuf’un (a.s.) huzuruna çıkarıldıklarında Yusuf (a.s.), ana babasını bağrına bastı ve “Allah’ın iradesi ile güven içinde Mısır’a girin.”7 dedi. Hepsi ona (Yusuf’a) saygı ile eğildiler. Yusuf (a.s.) dedi ki: “Babacığım! İşte bu, daha önce gördüğüm rüyanın yorumudur. Rabb’im onu gerçekleştirdi. Rabb’im beni zindandan çıkararak ve sizi çölden getirerek bana çok iyilikte bulundu. Şüphesiz Rabb’im, dilediği şeyde nice incelikler sergileyendir. Şüphesiz o, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.”
Hz. Yusuf (a.s.) yaşadığı zorluklara rağmen yüce Allah’ın (c.c.) buyruklarına uyarak ahlaklı davranmıştır. Yüce Allah (c.c.) da hem onun ailesini bir araya getirmiş hem de ona gösterdiği rüyasını gerçekleştirmiştir.

SONUÇ ÇIKARALIM

Hz. Yusuf’un (a.s.) kıssasından “ahlaklı davranmanın önemi” konusunda ilkeler çıkarınız.

  • Cevap: Musibetlere karşı sabırlı olmuş ve Rabbimize karşı samimiyetini sunup ahlakını bozmadan ilerlediği için tüm duaları gerçekleşmiştir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir