Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 138

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 138 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 138

Atatürk’ün ekonomi alanında söylemiş olduğu “Siyasi, askerî zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar, ekonomik zaferler ile taçlandırılmazlarsa meydana gelen zaferler kalıcı olmaz, az zamanda söner…” Atatürk’ün yukarıdaki sözünün önemini araştırınız.

  • Cevap: Mustafa Kemal bu sözüyle ekonomik bağımsızlığın önemini vurgulamıştır. Çünkü ne kadar savaşları kazansanız da başarılar elde etseniz de ekonomik bağımsızlığınız yoksa sonuçta hep dışa bağımlı kalırsınız. Bu da sizlerin özgür refah dolu bir ülke olmanızı engeller.

Cumhuriyetin ilanından önce Türkiye İktisat Kongresi’nin toplanmış olması, Atatürk’ün hangi konulara önem ve öncelik verdiğini gösterir? Görüşlerinizi açıklayınız.

  • Cevap: Atatürk’ün ekonomik özgürlüğe yerli sermayeye dolayısı ile de devletçilik ilkesine bağlı kalacağına bu ilke doğrultusunda çalışmalar yürüteceğine işarettir.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 138 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close