Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 153

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 153 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 153

Atatürk ilke ve inkılaplarını oluşturan temel esasların Türk milletine ne gibi yararlar sağladım düşünüyorsunuz? Bu temel esaslar arasında size göre en önemli olanları hangileridir? Nedenleri ile birlikte söyleyiniz.

  • Cevap: Atatürk ilke ve inkılapları, cumhuriyeti kuran ve devam ettiren önemli esaslar olarak bilinmektedir. Kurucu unsurlar arasında yer alan ilke ve inkılaplar doğrultusunda inhiraf olmadan muasır medeniyetler seviyesine çıkılması bakımından korunması gerekli görülmüştür. Atatürk ilke ve inkılapları anayasal düzlemde korunmakta ve bu esaslar eğitim kanalları yoluyla yeni nesillere de aktarılmaktadır. Böylece cumhuriyeti  kuran unsurların korunması sağlanmak istenmektedir. Mustafa Kemal bu sebeple örnek şahsiyet ve lider olarak kabul edilmektedir.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 153 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close