Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 158

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 158 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 158

Siyasi partilerin kurulma amacı ile ilgili bir araştırma yapınız.

  • Cevap: Siyasi Parti, benzer siyasi görüşe sahip olan insanların ülke yönetiminde söz sahibi olmak üzere kurdukları örgütlere verilen isimdir.

Millî egemenliğin sağlanmasında siyasi partiler nasıl bir rol oynar? Düşüncelerinizi söyleyiniz.

  • Cevap:  Demokrasi devletlerin kullandığı eşitlik biçimidir. Demokrasi adalettir. Peki demokraside siyasi partilerin önemi nedir ? Demokrasi de olan siyasi partiler , ülkeyi yönetecek kişiyi yani Cumhurbaşkanını belirtir. Halk oylama İle demokrasiyi kimin yöneteceğini belirler. Her 4 yılda bir oylama zamanı olur ve 18 yaşından büyük herkes oy kullanmaya gider

Devlet yönetiminde tek partili yönetim mi yoksa çok partili yönetim mi etkili olur? Görüşlerinizi söyleyiniz.

  • Cevap: Modern anlamda ilk siyasi partiler, Fransız Devrimi sonrasında oluşmaya başladı. Öncelikle Avrupa, sonrasında dünyanın diğer bölgelerinde çeşitli siyasi görüşlere sahip kişilerin resmen bir araya gelip örgütlenerek kurulan ve yapılan seçimlerde bu örgütlerin topluca ülkelerin yönetiminde söz sahibi olmaya başladılar. Böylece halkın her kesimi ve düşüncesi partiler aracılığı ile dile getirilmiş oldu. Eğer tek parti kalsaydı ne yazık ki tek görüş olacaktı. Bu da demokrasiye uymayan bir durumdur.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 158 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close