Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 161 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161

Mustafa Kemal sizce neden yeni bir parti kurulmasını istiyor? Düşüncelerinizi i söyleyiniz.

  • Cevap: Türkiye Cumhuriyeti’nde tek partili sistemin yerine çok partili sistem Mustafa Kemal’in talimatıyla uygulanmak istenmiştir. Bunun için de önemli partiler Mustafa Kemal’in arkadaşları tarafından kurulmuştur. Bu partilerin kapatılması rejime muhalif tavır almalarından ileri gelmiştir. Kurulan partiler siyasi açıdan çok partili sisteme geçişin ilk adımlarını ve tecrübelerini oluşturmuştur. Böylece çok partili sisteme geçiş daha kolay bir şekilde gerçekleşmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kurulan siyasi partilerinin adlarıyla ilgili aşağıda verilen kısaltmaların açılımını yazınız.

HF: Halk Fırkası
CHF: Cumhuriyetçi Halk Fırkası
TCF: Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası
SCF: Serbest Cumhuriyet Fırkası

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close