Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 165

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 165 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 165

Mustafa Kemal’e suikast düzenleyen kişilerin hedefi sizce nedir? Mustafa Kemal’in suikast girişiminden sonra söylediği sözün ne anlama geldiğini arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Mustafa Kemal, cumhuriyetin ilan edilmesinden sonra birçok badire atlatmıştır. Bunlardan en tehlikesi suikast olarak tarihe geçmiştir. Mustafa Kemal’e suikast yapılması Türkiye Cumhuriyeti’nin devamlılığını önlemek ve köklü değişimlerini engellemek içindir. Mustafa Kemal, cumhuriyet Türkiye ile özdeşlemiş, kurucu bir lider olduğu için onu öldürmenin Türkiye’yi batırmak olabileceğini düşünen kimseler bu suikast tertibini yapmışlardır. Neyse ki başarılı olamadılar, cezalarını çektiler, inkılaplar devam etti ve Mustafa Kemal’in on beş yıllık bir devri iktidarı oldu. Bu iktidar süresince inkılaplar yapılmaya devam edildi.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close