Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 187

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 187 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 187

Atatürk, Hatay konusunu neden ulusal bir dava olarak değerlendiriyor? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Hatay, Lozan Antlaşması sırasında sınırların dışında kalmıştır. Misak-ı Milli olarak kabul edilen milli ahit, Hatay’ı da içine almaktaydı. Hatay’ın dışarıda kalması milli bir mesele olarak görülmüştür. Güney sınırlarının emniyetinin sağlanması bakımından Hatay’ın üzerinde durulmuştur. Atatürk, Hatay’ın kurtuluşu noktasında Fransa ile önemli diplomatik temaslarda bulunmuş ve Hatay’ın kurtuluşu nihayetinde sağlanmıştır. Hatay, Türkiye’ye dahil olarak özerk statüsünü kaybetmiştir. Hatay Cumhuriyeti artık Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vilayeti olarak siyasi, hukuki konumunu güncellemiştir. Hatay, 1934 yılından beri Türkiye topraklarında yer almaktadır. Türkiye’nin güney sınırları bu şekilde güvence altında olmuştur.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 187 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!