Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 26

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 26

Aşağıda Atatürk’ü düşünce yönünden etkileyen kişilerle ilgili bilgiler verilmiştir. Bu kişiler hakkındaki bilgileri aşağıdaki metinden okuyarak soruyu cevaplandırınız.

Türk ve dünya tarihinde önemli yerlere sahip olan bu kişilerin görüşleri sizce Atatürk’ü hangi yönlerden etkilemiş olabilir? Yorumlayınız.

  • Cevap: Tevfik Fikret Atatürk’ü adalet ve özgürlük, Namık Kemal ise vatan sevgisi, Ziya Gökalp milliyetçilik duygusu, Voltaire din ve ifade özgürlükleri, Rousseu modern demokrasi anlayışı ile toplum sözleşmeleri, Mehmet Emin Yurdakul Türkçülük hakkındaki görüşleri, Montesque yasama yürütme ve yargı hakkındaki düşünceleri ile etkilemiştir.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

2 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close