Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 35 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35

1. Birinci Dünya Savaşı öncesinde Avrupa’da kurulan Üçlü İttifak ve Üçlü itilaf devletlerinin hangileri olduğunu araştırınız.

  • Cevap:
  • Üçlü İttifak: Almanya- Avusturya/Macaristan İmparatorluğu- Osmanlı Devleti
  • Üçlü itilaf: İngiltere-Fransa-Rusya

2. Osmanlı Devleti Birinci Dünya Savaşı’na sizce neden girmiş olabilir?

  • Cevap: Çünkü yabancı devletler Osmanlıyı ele geçirme planları yapmış, Osmanlıyı kendi aralarında paylaştırmışlar Osmanlıda hem kaybettiği yerleri almak hem de İşgalci devletlerin planlarını bozmak için savaşa girmiştir.

3. Mustafa Kemal’in Çanakkale Cephesi’nde kazandığı başarıların ona askerlik hayatında ne gibi katkılar sağladığını düşünüyorsunuz?

  • Cevap: Bütün Dünya Mustafa Kemal adını duymuştur. Askerlerin ve halkın ona olan güvenleri ileride onu lider olarak görmelerine ve onun peşinden gitmelerine vesile olmuştur.

4. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra dünya barışını sağlamak için yapılan çalışmalar hakkında bilgi toplayınız.

  • Cevap:

Amerika Birleşik Devletleri, I. Dünya Savaşı’na Üçlü İtilaf Grubu’nun yanında girerken ABD Başkanı Wilson savaş sonrası dünya düzeni ve barışın sürdürülmesi için kendi adıyla bilinen ilkeleri açıklamıştır.

Milletler Cemiyeti Kuruldu (10 Ocak 1920)

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
83
38
13
8
39
1
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!