Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 43

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 43 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 43

Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı Devleti’nin savaştığı cepheleri özelliklerine göre yazınız.

    • Cevap: Sina ve Filistin Cephesi (1914-1918), Büyük Britanya’ya karşı.Irak Cephesi (1914-1918), Büyük Britanya’ya karşı.Hicaz-Yemen Cephesi, Büyük Britanya’ya ve Araplara karşı.Çanakkale Cephesi (1915), Büyük Britanya’ya ve Fransa’ya karşı. Kafkasya Cephesi (1914-1918), Rusya’ya karşı.

Saldırı cepheleri: Kafkas ve Kanal

Savunma cepheleri: Çanakkale, Irak, Suriye,Filistin, Hicaz-Yemen dir.

Harita: 2.4. üzerinde Kut’ül-Amâre’nin hangi bölgede olduğunu bularak “Tarih bu olayı yazmak için kelime bulmakta zorluk çekecektir.” sözünden ne anladığınızı söyleyiniz.

  • Cevap: Kût’ül-Amâre Kuşatması I. Dünya Savaşı’nın Irak Cephesi’nde, İtilaf Devletleri ile İttifak Devletleri arasında gerçekleşmiş bir kuşatma muharebesidir. Kahramanca savunulması bütün dünyada yankılanmış bir kahramanlık hikayesidir.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 43 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
119
48
14
17
35
1
4

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!