Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 59

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 59 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 59

Ermeni devleti kurulmak istenen Doğu Anadolu’daki altı ilimizin adını yazınız.

  • Cevap:

Bitlis

Elazığ

Erzurum

Sivas

Diyarbaır

Van

Bölgesel bir kongre olarak toplanan Erzurum Kongresi’nde ulusal kararların alınmasında Mustafa Kemal’in etkisi olduğunu düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Kesinlikle büyük etkisinin olduğunu düşünüyorum. Mustafa Kemal Atatürk, 3 Temmuz’da Erzurum’a gelir ve yaklaşık 53 gün kalır. 7-8 Temmuz’da askerlikten istifa eden Atatürk, Erzurum delegesi Cevat Dursunoğlu’nun delegelikten çekilmesiyle katıldığı kongrede delegeler tarafından başkan seçilir. Böylece doğal olarak Milli Mücadele’nin başkanı da ortaya çıkıyor, yani Atatürk artık Milli Mücadele’nin başkanı durumuna geliyor. Milli Mücadele adına vatanın kurtuluşuna adeta ön hazırlık sayabileceğimiz kongrede ciddi kararlar alınmasına etkide bulunmuştur.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 59 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close