Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 77

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 77 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 77

Maraş, Antep, Urfa ve Adana illerindeki halkın Millî Mücadele ve bağımsızlık konusunda neler yaptığını araştırınız. Bu illerin haritadaki yerlerini inceleyiniz.

  • Cevap: Milli Mücadele dönemi düşmanların işgal güçlerine karşı askeri ve sivil olarak mücadelenin ve direnişin başladığı bir devir olarak tarihe geçmiştir. Mondros’tan sonra işgal güçlerinin Anadolu topraklarının dört bir yanına saldırmaları sivil halkın da vatan topraklarının müdafaa edilmesinde görev üstlenmesine neden olmuştur.Bu bakımdan özellikle doğu illerinde Maraş, Antep, Urfa ve Adana şehirlerinde halk sokaklara çıkarak eli silah tutan herkes çocuk, yaşlı ve kadın demeden cephelere koşmuşlar, yerel olarak savunma geliştirmişlerdir. Böylece Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa isimleri doğmuştur.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close