Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 79

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 79 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 79

Adına şiirler yazılan Şahin Bey sizce nasıl bir kahramandır?

  • Cevap: Şahin Bey, yerel bir sivil halk olarak düşmana karşı amansız bir mücadele verilmesinde ve birlik ve beraberliğin sağlanmasında, silahlı direniş hareketinin başarıya ulaşmasında liderlik de etmiştir. Bu nedenle Şahin Bey adına şiirler de yazılmıştır. O bir kahraman olarak kabul edilmiştir. Antep’in Gaziantep olmasında hakkı büyüktür.

Millî birlik ve beraberliğe hangi durumlarda ihtiyaç duyarız? Açıklayınız.

  • Cevap: Milli birlik ve beraberlik çok önemlidir. Özellikle vatanın ve devletin çok zor günler geçirdiği, düşmanla karşı karşıya kalarak savaşmak durumunda olduğu zamanlarda ayrılık gayrılık olmadan topyekun bir mücadele verilmesi adına birlik ve beraberliğin sağlanması gerekir.Milli birlik ve beraberliğe olağanüstü durumlarda, işgal durumlarında, doğal afet durumlarında, zafer anlarında milli birlik ve beraberliğin kurulması, devam ettirilmesi, insanların birlik ve beraberlik içinde barış ve huzur ortamını temin etmeleri çok önemlidir. Böylece vatanın müdafaa edilmesi, düşmanların kovulması, afetlerin üstesinden gelinmesi daha kolay ve hızlı olur. Bu nedenle milli birlik istikrar ister.

Maraş, Antep ve Urfa halkının Millî Mücadele’deki azim ve cesaretleri hakkında neler söyleyebilirsiniz? Düşüncelerinizi ifade ediniz.

  • Cevap: Maraş, Antep, Urfa ve Adana halkı milli birlik ve beraberlik içinde, azim ve kararlılıkla düşmanla amansız bir şekilde mücadele ederken yaşlı, kadın ve çocuk demeden cepheye koşmuşlar, kendileri savaşmışlar ve askeri düzene de yardımcı olmuşlardır. Bu cesaret ve özgüven sayesinde vatan toprakları düşmanların işgalinden kurtulmuştur.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 79 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

4 Yorum

  1. Neden herkes (yani 22 kişi) kızgın emojiyi tıklamış ki allah allah hazıra ödev yapıyorsunuz gine memnun olmuyosunuz alın bendende size 😡

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close