Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 80

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 80 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 80

Yaşadığınız bölgede Millî Mücadele ile ilgili gelişmeler yaşanmış mı? Şehrinizin veya yaşadığınız yerin Millî Mücadele Dönemi’ndeki durumu hakkında bir araştırma yapınız.

  • Cevap: Şehrinizin veya yaşadığınız yerin Millî Mücadele Dönemi’ndeki durumu hakkında araştırma yapmalısınız. Dilerseniz yorum bölümüne yaşadığınız şehri yazın biz de size bu konuda yardımcı olalım.

Kuvâ-yı Millîye birliklerinin düşmana karşı verdiği mücadelede kısmen başarısız olma nedenleri nelerdir?

  • Cevap:
  1. İşgalleri durdurma konusunda yetersiz kalmaları,
  2. Kuvayı Milliye birliklerinde askeri düzen ve disiplin anlayışının olmaması ve kendi başlarına buyruk hareket etmeleri,
  3. Suçlu gördükleri kimseleri hukuk devleti anlayışın aykırı bir biçimde kendilerinin cezalandırmaları,
  4. İhtiyaçlarının karşılanmasında zaman zaman halka baskı yapmaları, halkın Kuvayı Milliye birliklerine olan güvenini sarsmıştır.

Her ne kadar Kuvayı Milliye birlikleri kaldırılsa da, Türk ulusunun tam bağımsızlığa kadar geçen süre zarfında direnme gücünü ve vatanseverliğini simgeleyen Kuvayı Milliye ruhu yaşamaya devam etmiştir.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
35
32
8
14
126
3
4

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!