Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 90

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 90 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 90

Türk milletinin Tekâlif-i Milliye gibi toplumsal dayanışma ve yardımlaşma konularında bugüne kadar göstermiş olduğu özveri ve fedakârlıklarla ilgili bir araştırma yapınız.

  • Cevap: Türk milleti vatan, millet, devlet için her zaman canını ortaya koymaya hazır bir millet olarak tarih sahnesinde yerini almıştır. Bunun en yakın örnekleri Birinci Dünya Savaşı ve sonrasında yaşanan direniş hareketleri gelişmeleri olmuştur. Milli Mücadele döneminde işgallerin yaşandığı zamanlarda da düzenli orduya yardım etmek amacıyla maddi ve manevi destekler olmuştur.Tarihe tekalifi milliye olarak geçen ve düzenli orduya maddi ve manevi destek kumpanyası olan bu çalışma Milli Mücadele’nin kazanılmasında önemli bir yere sahiptir. Zaferin elde edilmesinde milletin azim ve kararlılığı, fedakarlığı öne çıkmıştır.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
14
13
8
9
64
7
5

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!