Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 96 Cevapları Nev Kitap Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

Lozan kenti hangi ülkededir? Genelde barış görüşmelerinin ve anlaşmalarının neden bu ülkede yapıldığını araştırınız.

  • Cevap: Lozan, İsviçre’nin bir şehridir. Geçmişten günümüze her zaman bu ülkelerde uluslararası toplantılar yapılır. Çünkü bu ülkeler bağımsız ve tarafsız bölgeler olarak kanunları hukuki olarak engel teşkil etmeye tarafsız bölgeler konumundadır. Bu nedenle geçmişten günümüze bütün toplantı ve konferanslar bu şehirler ve benzer ülke şehirlerinde yapılmaya devam etmektedir.

Mustafa Kemal’in Ermeni iddiaları ve kapitülasyonlar konularında ödün vermek istememesinin sebebi ne olabilir? Düşüncelerinizi söyleyiniz.

  • Cevap: Ermeni iddialarını kabul edip kapitülasyonlar konusunda ödün verseydi ülkemiz saygınlık kaybedecek ve diğer devletlerinde bu olaya bakarak istekleri artacaktı.

8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close