Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf Kur’an-ı Kerim Tutku Yayıncılık

8. Sınıf Kur’an-ı Kerim Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 64

8. Sınıf Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 64 Cevapları Tutku Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Kur’an-ı Kerim Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 64

“Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele. Onlar, başlarına bir musibet gelince ‘Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aitiz ve şüphesiz O’na döneceğiz.’ derler. İşte Rableri katından rahmet ve merhamet onlaradır. Doğru yola ulaştırılmış olanlar da işte bunlardır.”
Bakara suresi, 155-157. ayetler.

Yukarıdaki ayete göre insan zorluklar, sıkıntılar, bela ve musibetler karşısında nasıl bir tavır sergilemelidir? Niçin? Arkadaşlarınızla konuşunuz. Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

  • Cevap: Yukarıdaki ayete göre insan zorluklar, sıkıntılar, bela ve musibetler karşısında sabırlı olmalı ve Allah’ın rahmetine inanmalıdırlar.

8. Sınıf Tutku Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
3
6
0
0
7
1
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!