Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevapları Meb Yayınları

8. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevapları

SORULAR

Aşağıdaki eşitsizliklerin çözümünü bulup sayı doğrusu üzerinde gösteriniz.

Aşağıdaki soruları cevaplayınız
a) Bir baskül en fazla 120 kilograma kadar olan kütleleri ölçebilmektedir. Bir kişinin gerçek kütlesi x kilogram olduğuna göre uygun eşitsizliği yazınız ve sayı doğrusunda gösteriniz.
b) 2017 yılının ekim ayında 1 Euro satış fiyatı 4,20 lira ile 4,40 lira aralığında değişmiştir. Buna göre 100 Euro satın alan Bekir Bey’in ödeyeceği para miktarını lira cinsinden gösteren uygun eşitsizliği yazınız ve sayı doğrusunda gösteriniz.
c) Marketten 1000 gr kütleli bir çay alan Ceren, paketin üzerinde + 20 gr yazısını görmüştür. Buna göre çay paketinin gr cinsinden kütlesini gösteren uygun eşitsizliği yazınız ve sayı doğrusunda gösteriniz.
ç) Bir dikdörtgenin kenar uzunlukları, birer pozitif tam sayı ve (x – 2) cm ile (3x + 2) cm’dir. Dikdörtgenin çevre uzunluğu 90 cm’den küçük olduğuna göre kısa kenarının uzunluğu en cok kaç cm olur?
d) Bir okulun Türkçe öğretmeni “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında okul kütüphanesinin 640 kitaba ihtiyacı olduğunu tespit etmiştir. Proje kapsamında okula x tane kitap gelmiştir. Bundan sonraki gelecek olan kitap sayısı, gelmiş olan kitap sayısının 3 katından fazladır. Buna göre x en fazla kaç olabilir?

8. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

15 Yorum

  1. BU NE BICIM SITE AQ HICBISE ANLASILMIYOR BI SEYIDE DUZGUN YAZIN YA SIZIN YUZUNUZDEN EKSI ALCAM AQ

  2. Ya kocaman sayfadaki basit kısmı halletmişsiniz sayfanın yarısı boş yani, neden? Üşendiniz de mi yapmadınız düzeltin şunu allah aşkına

    1. Sen direk o denk yapmayıp burdan bakıyor adam senin odevini yapmiyo useniyonuzmu diyorsun asıl sana ayip

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close