Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 108

8. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 108 Cevapları Kök-e Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 108

Bir torbada 1 ‘den 100’e kadar numaralandırılmış eş özellikte kartlar vardır. Bu torbadan rastgele çekilen bir karttaki numaranın tek ya da çift sayı olma olasılığını karşılaştırınız

1. Bir torbada, eş özellikte 3 kırmızı, 5 beyaz bilye vardır. Torbadan rastgele bir bilye çekildiğinde bilyenin beyaz olması bekleniyor. Bu durumda olay ve olayın çıktıları ne olur?

2. İki zar birlikte atıldığında zarların üste gelen yüzlerindeki noktaların toplamının 15 olması isteniyor. Bu durumda olası tüm çıktıları, olayı ve bu olayın çıktılarını yazınız.

3. Aşağıdaki olaylardan hangisinin olma olasılığı daha fazladır?

A) Bir zar atıldığında zarın üste gelen yüzündeki nokta sayısının tek sayı olması
B) Bir zar atıldığında zarın üste gelen yüzündeki nokta sayısının çift sayı olması
C) Bir zar atıldığında zarın üste gelen yüzündeki nokta sayısının 6 olması
D) Bir zar atıldığında zarın üste gelen yüzündeki nokta sayısının 6’dan küçük olması

4. 26’sının kız olduğu 78 kişilik bir gruptan rastgele seçilen bir kişinin kız olma olasılığı ile erkek olma olasılığını karşılaştırınız.

5. Aşağıdaki tabloda rastgele bir kareye dokunduğunuzda bu karenin siyah, beyaz ve kırmızı olma olasılığını karşılaştırınız.

  • Cevap:

8. Sınıf Kök-e Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 108 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

14 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close