Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 31

8. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 31 Cevapları Kök-e Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 31

1. Aynı anda hareket eden iki gemiden birincisi 7, İkincisi 9 günde bir sefere çıkmaktadır. Bu iki gemi, ilk kez birlikte hareket ettikten en az kaç gün sonra tekrar birlikte hareket eder?

2. Boyutları 9 cm ve 15 cm olan dikdörtgenlerden bir kare yapılmak isteniyor. En az kaç tane dikdörtgene ihtiyaç vardır?

3. 72 kg fasulye ve 108 kg nohut, eşit hacimlerdeki poşetlere doldurulacaktır. Fasulye ve nohut birbirine karıştırılmayacak ve hiç artmayacak şekilde en az kaç poşete doldurulabilir?

4. Bir okulun öğrencileri sekizer ve onarlı gruplandığında hep 5 öğrenci açıkta kalıyor. Okuldaki öğrenci sayısının 300’den fazla olduğu bilindiğine göre okulun mevcudu en az kaçtır?

5. 453 sayısından en az kaç çıkaralım ki elde edilen sayı 15 ve 18 ile tam bölünebilsin?

6. 9 ve 12’ye bölünebilen üç basamaklı en büyük sayı kaçtır?

7. İki otomatik zil 35 dakika ve 40 dakika aralıklarla çalıyor. Bu ziller, ilk kez birlikte çaldıktan en. az kaç dakika sonra tekrar birlikte çalar?

8. Farklı ülkelerden gelen 64 ve 80 kişilik iki turist kafilesi bir otelde konaklayacaktır. Her odadaki turist sayısı eşit olacak ve her odada aynı dili konuşan ve aynı kültüre ait turistler kalacaktır. Bunun için en az kaç oda gereklidir?

9. 45 kişilik bir topluluğa en az kaç kişi daha eklenirse yeni oluşan topluluk hem altışarlı hem beşerli gruplara ayrılabilir?

10. Kenar uzunlukları 42 cm ve 36 m olan bir bahçenin etrafına, eşit aralıklarla ve köşelerine de gelecek şekilde ağaç dikilecektir. Bunun için en az kaç ağaç gereklidir?

  • Cevap:

8. Sınıf Kök-e Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 31 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 1’e ulaşmak için sitemizi ziyaret ediniz. Evvel Cevap Türkiye’nin ödev sitesi.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

61 Yorum

  1. Ya ne güzel teog vardı kalktı lgs ye giremicez gençler o girer bize lgs tik tok fln sormicaklar ksnfjfnjdh

  2. Gerçekten en güzel site bu ya 6. Sınıfa gittiğimden beri bu siteden anlamadığım ödevleri yapıyorum

  3. ya bu yıl çok zor olacak arkadaşlar Allah yardımcımız olsun hak eden hak ettiği yere gider İnşallah

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close