Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 52

8. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 52 Cevapları Kök-e Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 52

1. Aşağıda 10’un pozitif tam sayı kuvvetlerinden yararlanarak verilen sayıları bilimsel gösterimle ifade ediniz. Bu sayıların bilimsel gösterimlerini karşılaştırınız.

2. Aşağıda 10’un negatif tam sayı kuvvetlerinden yararlanarak verilen sayıları bilimsel gösterimle ifade ediniz. Bu sayıların bilimsel gösterimlerini sıralayınız.

3. Işığın bir saniyede aldığı yol, yaklaşık 300 000 km ise 1 ayda aldığı yol ne kadardır? Bilimsel olarak ifade ediniz.

4. “i” harfinin noktasını koymak için gerekli olan mürekkebin kütlesi yaklaşık 0,000000001 kg’dır. Bunu bilimsel gösterimle ifade ediniz.

  • Cevap:

8. Sınıf Kök-e Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

15 Yorum

  1. Hepinizde neden bu sayfaları begenmiyorsunuz anlamadım en azından odevinizi yaptiginiza dua edin çokmu zor be zaten bu sayfalar hakkında güzel bişey söyleseniz çok sasircam…

  2. Hiç beğenmedim ben sayfa 52’nin cevaplarını istemiştim ama burda yok bu da ne size çok kötü sinir oldum….🥺😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😤😤😤😤😤😤😤😤🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close