Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sabahattin NAYİR, Abdullah ACIK, Muhammet BEYAZAL, Hatice Büsra PAKSOY tarafından 151 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İzzettin Yılmaz BAŞKAR, Sami ÇELİK, Faize KOPAN, Veysel KUBAT, Hakan ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruBaşarılı olmak istiyen iki sporcunun durumlarını irade ve sorumluluk açısından karşılaştırınız.

  • Cevap:  Başarılı sporcu Başarılı olmasının sebepleri: Başarılı olan sporcunun irade sahibi olup doğru tercihleri yaptığı, sorumluluklarının bilincinde olup onları yerine getirdiği ve bunlar sonucu başarılı olduğu varsayımı yapılabilir.  Başarısız sporcu Başarısız olmasının sebepleri: Üstteki paragrafta anlatıldığı gibi başarısız sporcunun da iradesine sahip olamayıp yanlış kararlar aldığı ve sorumluluklarını üstlenmediğini söyleyebiliriz.
12
like
7
love
1
haha
1
wow
1
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir