TIKLA ABONE OL

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sabahattin NAYİR, Abdullah ACIK, Muhammet BEYAZAL, Hatice Büsra PAKSOY tarafından 151 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İzzettin Yılmaz BAŞKAR, Sami ÇELİK, Faize KOPAN, Veysel KUBAT, Hakan ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruToplumları bir araya getiren unsurlar nelerdir?

  • Cevap:  İnsanların bir arada topluluk halinde olması belli değerleri paylaşmalarından ileri gelmektedir. Toplumda yaşayan insanları bir araya getiren kültürel unsurlar da bulunmaktadır. Bu unsurlar insanların bir arada mutlu, huzurlu, barış içinde olmasını sağlar.Toplumda yaşayan insanları bir araya getiren kültürel unsurlar dil, din, ırk, vatan, tarih ve kültür birlik ve ortak değerleridir.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!