Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sonnur GÜNAYDIN ASAN, Mithat BALA tarafından 137 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Maksude GÜNEY tarafından yapılmış.

8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

8. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 100 Cevabı

Soru:

Allah Resulünün (s.a.v.) mektebinde yetişen sahabe, sadaka verme konusunda birbirleriyle tatlı bir yarış içindeydiler. Yine bir gün Allah Resulü (s.a.v.) ashabını mal vermeleri yönünde teşvik etmişti. Ömer b. Hattâb der ki: Resulullah (s.a.v.) bir gün bize sadaka vermemizi emretti. Bu emir bende mal bulunan bir zamana rastladı. Kendi kendime, “Eğer bir gün Ebû Bekir’i (r.a.) geçebileceksem ancak bugün geçerim” dedim ve malımın yarısını getirdim. Resulullah (s.a.v.), “Ailene ne bıraktın?” dedi. Ben de, “yarısını” dedim. Ardından Ebû Bekir (r.a.) de malının hepsini getirdi. Resulullah (s.a.v.) ona da, “Ailene ne bıraktın?” diye sordu. O da, “Onlara Allah ve Resulü’nü bıraktım” dedi. Bunun üzerine ben, “Bundan sonra hiçbir şeyde seninle yarışa girmeyeceğim.” dedim.
(Tirmizî, Menâkıb, 16.)

A- İlk dört soruyu metne göre cevaplayınız.

1) Peygamberimiz (s.a.v.) ashabını hangi konuda teşvik etmiştir? Kısaca yazınız.

  • Cevap:

2) Metne uygun bir başlık yazınız.

  • Cevap:

3) Hz. Ömer, Hz. Ebû Bekir ile hangi konuda yarışmıştır? Kısaca yazınız.

  • Cevap:

4) Hz. Ömer ile Hz. Ebû Bekir için aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
A) İnfak etmede birbirleri ile yarış hâlindedirler.
B) Her ikisi de cömerttirler.
C) Her ikisi de Hz. Peygamber’e itaat eder.
D) Her ikisi de birbirini sevmez.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir