Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sonnur GÜNAYDIN ASAN, Mithat BALA tarafından 137 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Maksude GÜNEY tarafından yapılmış.

8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

8. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 47 Cevabı

Soru:

“(Allah’ın emirlerini) onlara iyice açıklasın diye her peygamberi yalnız kendi kavminin diliyle gönderdik…”
(İbrahim suresi 4. ayet.)
Peygamberlerin yaşadığı toplum içerisinden seçilmesinin ve onların dilini konuşmasının önemini arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Müslüman olarak bizler, Peygamber Efendimizin ümmetiyiz. O’nun ümmeti olarak bizlere düşen O’nun hayatını öğrenmektir. O, her anlamda bizlere örnek olmuştur. Bizlere en güzel rehber olmuştur. Hz. Muhammed’in hayatından ders almak, O’nun yolundan gitmek, İslam’ı onun hayatından uygulamak için Efendimizin hayatını bilmeliyiz.

T Peygamberimizin (s.a.v.) tebliğ görevinin başarıya ulaşmasında onun hangi özellikleri etkili olmuştur? Düşüncelerinizi yazarak arkadaşlarınızla paylaşınız

  • Cevap: Peygamberin aşağıdaki özelliklere sahip olması şu özelliklerindendir:
  • Güvenilirlik
  • Adalet
  • Doğruluk
  • Vefa
0
like
6
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir