Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 51 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 51 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 51 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sonnur GÜNAYDIN ASAN, Mithat BALA tarafından 137 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Maksude GÜNEY tarafından yapılmış.

8. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 51 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

8. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 51 Cevabı

Soru:

Bir adam, Hz. Peygamber’e (s.a.v.) abdestin nasıl alınacağını sordu. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) abdestin alınışını, uzuvlarını üçer defa yıkayarak gösterdi ve şöyle buyurdu: “Abdest işte böyledir. Kim buna fazlalıkta bulunursa kötü bir iş yapmış, haddi aşmış ve zulmetmiş olur”
(Nesâî, Tahâret, 105.)
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) minberden kalkarak kıbleye yöneldi, tekbir aldı. İnsanlar da kalkıp arkasında namaza durdu. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) namazı bitirince insanlara döndü ve “Ey insanlar! Bana uymanız ve nasıl namaz kıldığımı öğrenebilmeniz için böyle yaptım” buyurdu.
(Buhârî, Salât, 18.)
Okuduğunuz bu iki metnin ortak noktası nedir? Düşüncelerinizi yazınız.

  • Cevap: İnsanlara doğru yolu ve Kuran-ı Kerim’i öğreten rehber ve yol göstericidir.

Hatice Öğretmen :
“Allah (c.c.) tarafından seçilen ve vahyi insanlığa ulaştırmakla görevlendirilen Hz. Peygamber (s.a.v.), Kur’an’ın en iyi açıklayıcısıdır. Çünkü Hz. Peygamber’e (s.a.v.) Kur’an’ı, Yüce Allah öğretmiştir. Bu nedenle Yüce Rabbimizin sevdiği bir kul olabilmemiz için Hz. Peygamberin (s.a.v.) açıklamaları ve uygulamaları bizim için çok önemlidir.” dedi.
(D Öğretmen bu açıklamasıyla nelere dikkat çekmektedir? Yazınız.

  • Cevap: Peygamberin anlattıklarından gösterdiklerinden ve sözlerinden kısaca onun yolundan ayrılmamamız gerektiğinden bahsetmektedir.
1
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir